rozwiń
Czy wiesz, że siedzący tryb życia zabija więcej osób niż rak? Choć wiele osób nie myśli o tym zbyt wiele, prowadzenie siedzącego trybu życia może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. W rzeczywistości siedzący tryb życia jest drugą, po nadciśnieniu i paleniu papierosów, wiodącą przyczyną zgonów, równą cukrzycy, odpowiadającą za 6% zgonów na całym świecie.
Zmiana mentalności.
W przeciwieństwie do innych chorób, siedzący tryb życia może być również przyczyną śmierci w znacznie młodszym wieku. Niestety, siedzący tryb życia staje się coraz bardziej powszechny, ze względu na długie godziny siedzenia w pracy lub mnogość alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu, które nie wymagają nawet minimalnej aktywności fizycznej.
Siedzący tryb życia a zdrowie fizyczne.
Dzieje się tak dlatego, że wiele osób prowadzących siedzący tryb życia ma skłonność do niezrównoważonej diety. Kończy się to problemami z nadwagą, oczywiście z powodu braku równowagi między kaloriami, które spożywamy, a tymi, których nie spożywamy. Z tych powodów, siedzący tryb życia jest jednym z głównych wyjaśnień cierpienia na wszelkiego rodzaju choroby układu krążenia, takie jak choroby serca czy udar mózgu. Może też prowadzić do cukrzycy, choroby zwyrodnieniowej stawów, a nawet raka.
Siedzący tryb życia a zdrowie psychiczne.
Wreszcie, oprócz zdrowia fizycznego, siedzący tryb życia może również wpływać na zdrowie emocjonalne. W kilku badaniach stwierdzono, że osoby prowadzące siedzący tryb życia są bardziej narażone na problemy takie jak depresja.
Podsumowanie.
Krótko mówiąc, wyeliminowanie z naszego życia siedzącego trybu życia pozwoli nam cieszyć się lepszym stanem zdrowia i znacznie zdrowszym życiem, a także poprawi nasz układ odpornościowy, dzięki czemu będziemy bardziej odporni na wszelkiego rodzaju choroby.