Wraz z wiekiem nieuniknione jest, że będziemy się starzeć i jeśli się nad tym zastanowić, to jest to dobra rzecz, ponieważ oznacza, że wciąż żyjemy. Jednak to, co powinniśmy starać się robić, to starzeć się prawidłowo i zgodnie z naszym wiekiem. Aby tak się stało musimy prowadzić zdrowy tryb życia i unikać w codziennym życiu szeregu nawyków, które spowodują, że będziemy się przedwcześnie starzeć.

Siedzący tryb życia.

Brak ćwiczeń i długotrwałe siedzenie spowoduje, że będziesz się przedwcześnie starzeć. Gdy nie ćwiczymy, tracimy masę mięśniową, przez co nasze ciało jest fizjologicznie starsze niż powinno. Chociaż we współczesnym życiu, zwłaszcza przy telepracy, włączenie ćwiczeń do naszego codziennego życia może być trudne, nie powinniśmy z nich rezygnować. Ważne jest, aby każdego dnia wygospodarować trochę czasu na aktywność fizyczną, czy to w domu, czy na spacerze z pupilem, czy też idąc do pracy lub po sprawunki.

Zbyt mało snu.

Uzyskanie wystarczającej ilości odpoczynku i odpowiedniej ilości snu jest niezbędne dla zdrowia. Badania wykazały, że brak snu ma wpływ na starzenie się skóry. Wydaje się również, że istnieje związek między słabym snem a ryzykiem wystąpienia choroby Alzheimera. Więc dostać się do rutyny snu, uniknąć urządzeń elektronicznych przed snem i dostać trochę ćwiczeń w ciągu dnia, aby uzyskać dobry wypoczynek w nocy.

Za dużo stresu.

Stres jest niestety obecny w życiu większości z nas, a negatywny wpływ stresu na nasze ogólne zdrowie i przedwczesne starzenie się jest dobrze udokumentowany. Aby tego uniknąć, powinieneś ćwiczyć techniki relaksacyjne, ćwiczyć, nauczyć się prawidłowo oddychać, a w ciężkich przypadkach udać się do terapeuty.

Polecamy  Zioła i suplementy na choroby serca

Palenie.

Oprócz tego, że palenie jest szkodliwe dla zdrowia, jest również bardzo szkodliwe dla skóry, ponieważ zawiera wolne rodniki, które są odpowiedzialne za proces utleniania i przedwczesne starzenie się skóry. Okazuje się również, że palenie jest związane z wzorcami metylacji DNA, czyli procesem bezpośrednio związanym ze starzeniem się.

Zła dieta.

Jest to jedna z głównych przyczyn starzenia się organizmu. Jeśli nie będziemy się prawidłowo odżywiać, nabawimy się otyłości, która jest jednym z głównych czynników starzenia się naszych narządów. Dodatkowo, jeśli będziemy spożywać nadmiar cukru, to oprócz zwiększenia starzenia się komórkowego tkanek, będziemy narażać organizm na nadmierny wysiłek, aby dokonać metabolicznej kontroli cukrów.

Brak ochrony skóry przed słońcem.

Wystawianie naszej skóry bezpośrednio na słońce bez jakiegokolwiek filtra przeciwsłonecznego przyspiesza starzenie się nawet o 10 lat. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby za każdym razem, gdy wychodzimy na słońce, stosować odpowiedni krem z filtrem.

Spożywanie alkoholu.

Podobnie jak palenie papierosów, spożywanie alkoholu jest szkodliwe dla zdrowia w ogóle, a dla przedwczesnego starzenia się w szczególności. W tym przypadku rozwiązanie jest dość proste: umiarkuj spożycie, zastępując je innymi, zdrowszymi napojami.

Jak widzisz, unikanie przedwczesnego starzenia się jest w Twoich rękach, wystarczy, że pozbędziesz się tych szkodliwych nawyków, a Twoje zdrowie i ogólny wygląd ulegną poprawie.

Leave A Reply