Cellulit powstaje, gdy tłuszcz gromadzi się wokół ud, bioder, pośladków i brzucha. Skutkuje to wgłębieniem skóry. Wygląda to bardzo nieatrakcyjnie i sprawia, że jesteś bardzo świadoma tego, co masz na sobie.

Cellulit nie jest bardzo rzadkim zjawiskiem. Wiele kobiet, zwłaszcza tych, które są w wieku nastoletnim i średnim, jest na nią podatnych. Może to zabrzmi nieco zaskakująco, ale genetyka odgrywa ważną rolę w powstawaniu cellulitu. I nie trzeba dodawać, że osoby z nadwagą są na nią bardziej podatne w porównaniu ze zdrowymi.

Jak stosować olej kokosowy na redukcję cellulitu?

Spożywanie oleju kokosowego.

Jedną z metod wykorzystania oleju kokosowego jest jego codzienne spożywanie. Możesz przyjmować dwie łyżki oleju kokosowego codziennie przed treningiem na siłowni lub używać go w gotowaniu. 

Chociaż nie każdy jest wygodny z ideą spożywania oleju kokosowego, nie jest to takie trudne. Możesz używać oleju kokosowego do gotowania. Dodatkowo można też mieszać olej kokosowy z napojami i potrawami. 

Olej kokosowy pobudzi naturalne procesy spalania tłuszczu w Twoim organizmie, a także pomoże spalić cellulit. Przyjęcie dwóch do trzech łyżek oleju z jedzeniem powinno być więcej niż wystarczające. 

Nakładanie oleju kokosowego na miejsca dotknięte cellulitem.

Miejscowe stosowanie oleju kokosowego to najprostszy sposób na pozbycie się cellulitu. Codziennie masuj olej kokosowy z pierwszego tłoczenia na dotkniętych cellulitem częściach ciała. Olej ten jest łatwo wchłaniany przez ludzką skórę i rozbija złogi tłuszczu w komórkach. Odżywia również skórę i sprawia, że staje się ona gładsza i wygląda młodziej.

Stosowanie suchej szczotki i oleju kokosowego.

Jest to bardzo popularny sposób na pozbycie się cellulitu. W tej metodzie olej kokosowy nakładany jest na dotknięte cellulitem obszary skóry. Następnie obszary te są masowane za pomocą suchej szczotki. Aby uzyskać najlepsze efekty, należy wybrać szczotkę naturalną najlepiej roślinną. Unikaj stosowania tych wykonanych ze sztucznych włókien. Nałóż olej kokosowy zaraz po gorącym prysznicu, a następnie pocieraj skórę szczotką, aby pobudzić układ limfatyczny organizmu. 

 Metoda ta dodatkowo wspomaga eliminację toksyn i tłuszczu zgromadzonego w komórkach poprzez otwarcie porów. Szczotkowanie na sucho pomaga również pozbyć się suchej skóry na łokciach i kostkach. Zapewnia to bardziej napiętą skórę i prawidłowy przepływ krwi do wszystkich narządów. Dobrze natrzyj swoje ciało olejem kokosowym. Następnie szczotkuj ciało okrężnymi ruchami, zaczynając od stóp, a następnie nóg, klatki piersiowej, brzucha i ramion. Upewnij się, że szczotkujesz nad brzuchem w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Szczotkuj długimi, zamaszystymi ruchami i unikaj całkowitego przejeżdżania po obszarach skóry w przód i w tył. Staraj się nie szorować zbyt mocno, gdyż może to spowodować zaczerwienienie i pieczenie. Najlepszym momentem na użycie suchej szczotki jest czas tuż przed wzięciem prysznica. W ten sposób można łatwo zmyć nadmiar oleju. Możesz wykorzystać tę technikę dwa razy dziennie. 

Polecamy  Prozdrowotne właściwości gorzkiej czekolady

 Kawa i olej kokosowy.

Inną metodą na redukcję cellulitu jest wykonanie domowego peelingu z kawy i oleju kokosowego. Ten peeling sprawi również, że Twoja skóra będzie bardziej miękka i gładka. 

Wymieszaj olej kokosowy z cukrem i ziarnami kawy, aby zrobić naturalny peeling, który pomoże zredukować cellulit. Szorstka, surowa konsystencja kawy i cukru zadziała jak peeling, otwierając zatkane pory, natomiast olej kokosowy zadba o odpowiednie nawilżenie skóry. Mieszanka ta stymuluje również prawidłowy przepływ krwi w organizmie. Użycie ciepłego oleju kokosowego do wykonania tej mieszanki jest dobrym pomysłem.

Czego potrzebujesz?

 1. Ziarna kawy – 1/4 filiżanki.
 2. Cukier brązowy / zwykły – 3 łyżki stołowe.
 3. Roztopiony (ciepły) olej kokosowy – 2 do 3 łyżek stołowych. 

 Co musisz zrobić?

Składniki wymieszać ze sobą, aby powstała pasta. Przechowuj go w szklanym słoiku i podgrzewaj tuż przed użyciem. Szorstka, surowa konsystencja kawy i cukru zadziała jak eksfoliator, otwierając zatkane pory, a olej kokosowy zadba o odpowiednie nawilżenie skóry. Zapach kawy ma również działanie pobudzające. 

Wmasuj ten peeling skutecznie w miejsca zmienione chorobowo, stosując mocny nacisk. Zmyć po 15 minutach. Możesz użyć tego peelingu dwa lub trzy razy w tygodniu, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Będziesz mógł zaobserwować pozytywne rezultaty w ciągu tygodnia lub dwóch.

Olej kokosowy i olejki eteryczne.

Możesz wymieszać czysty olej kokosowy z olejkami eterycznymi, np. lawendowym lub cytrusowym. Nałóż go na dotknięte cellulitem partie skóry. To działa cuda i pomaga rozpuścić nadmiar tłuszczu zgromadzonego pod warstwami skóry. 

 Inne sposoby na przyspieszenie likwidacji cellulitu.

Spożywanie oleju kokosowego i stosowanie go miejscowo pomoże w pewnym stopniu zredukować cellulit. Nie należy jednak sądzić, że same te metody wystarczą, aby całkowicie pozbyć się cellulitu. Ważne jest, abyś podjęła kroki w celu pozbycia się cellulitu i zapobiegania jego nawrotom. Można to zrobić na kilka sposobów. 

Jedz żywność alkaliczną.

Włącz do swojej diety pokarmy alkaliczne, takie jak zielone warzywa liściaste i świeże owoce. Te pokarmy pomagają zapobiegać tworzeniu się kwaśnej atmosfery w Twoim ciele, która toruje drogę do powstawania cellulitu.

Pij dużo wody i soków ze świeżych owoców.

Pomaga to komórkom organizmu w pozbyciu się toksyn. Trzeba też zrezygnować ze spożywania napojów, które mają kofeinę i napojów energetycznych.

Ćwiczenia.

Trening jest bardzo ważny, jeśli chcesz zlikwidować cellulit. Jeśli nie możesz codziennie chodzić na siłownię, to jeździj na rowerze lub biegaj. Pomocne w tym względzie są również ćwiczenia aerobowe. Staraj się wykonywać ćwiczenia, które celują przede wszystkim w nogi, mięśnie brzucha i okolice miednicy.

Wizyta u specjalisty.

Możesz również poprosić o pomoc w celu stworzenia odpowiedniego planu dietetycznego, który pomoże w eliminacji cellulitu. W przypadku osób, które mają cellulit z powodu swoich genów, pozbycie się go może wymagać wielu podejść.

Środki ostrożności.

  1. Osoby o wrażliwej skórze muszą przetestować olejek na spodzie nadgarstka lub stóp, aby poszukać ewentualnych reakcji alergicznych. Jeśli skóra robi się czerwona, najlepiej pominąć stosowanie tych metod w ogóle.
  2. Spożywanie większej niż pożądana ilości oleju kokosowego może prowadzić do zaburzeń pracy jelit i wysokiego poziomu cholesterolu. Nie należy więc z tym przesadzać.
  3. Zbyt mocne szorowanie może prowadzić do uszkodzenia warstwy naskórka i przesuszenia skóry. Dlatego traktuj swoją skórę delikatnie nawet podczas szczotkowania.

Leave A Reply