Zac Efron jest obecnie jednym z najpopularniejszych aktorów w Hollywood, który zagrał w udanych hitach takich jak Baywatch, The Greatest Showman, Neighbors, Dirty Grandpa, The Lucky One i High School Musical.

Różne role w ostatnich filmach wymagają od niego atletycznej formy.

Tutaj dzielimy się reżimem treningowym i planem dietetycznym, który pomógł przekształcić go z nastoletniego chłopca w napompowanego mięśniaka.

Opis treningu

Efron przeszedł drogę od nastoletniego chłopca do wypracowania jednej z najbardziej estetycznych sylwetek na przestrzeni lat.

Dziś zamierzamy zanurkować w jego przemianę i przedstawić jego inspirujący trening, który możesz wykorzystać do budowy własnej sylwetki.

Mini-biografia Zaca Efrona

Zac Efron jest naprawdę ikoną millenialsów. Rozpoczął swoją karierę aktorską w szkolnej klasie teatralnej, a następnie wystąpił gościnnie w kilku serialach telewizyjnych, takich jak FireflyER i The Guardian. Nieuchronnie doprowadziło to do jego pierwszej pełnowymiarowej roli w drugim sezonie Summerland.

Ten rodzaj początkowego sukcesu i jego ekranowa charyzma doprowadziły do jego przełomowej roli w filmie Disney Channel High School Musical. Stał się natychmiast rozpoznawalny wśród nastoletniego i młodszego tłumu, który teraz wchodzi w różne etapy dorosłości.

Trylogia High School Musical naprawdę położyła podwaliny pod karierę Efrona i od tamtej pory ma on stałą pracę w różnych rolach w Hollywood.

Najbardziej ikoniczną, dla naszych celów, jest jego rola jako Matt Brody w Baywatch. Dla tej roli Efron pozornie przekształcił swoje ciało w kwintesencję typu ciała Men’s Physique Competitor. Był najbardziej dociętym aktorem, jaki świat kiedykolwiek widział.

Od tego czasu stał się fitispiracją dla wielu osób dzięki swoim postom treningowym na Instagramie i serii na YouTube „Gym Time”.

Filozofia treningu Zaca Efrona

Aby przygotować się do Baywatch, Efron połączył siły z hollywoodzkim trenerem Patrickiem Murphy. Patrick pomagał w przygotowaniach do ról wielu hollywoodzkim gwiazdom. Na liście jego klientów znajduje się nie tylko Zac Efron, ale także Olivia Wilde, Keanu Reeves, Alexandra Daddario, partnerka Efrona z serialu Baywatch i wiele innych.

Polecamy  Co to jest FBW? Wszystko co musisz wiedzieć o full body workout.

Na podstawie wszystkich rzeczy, które jesteśmy w stanie dostać w nasze ręce na temat sposobu w jaki Zac Efron trenuje, to jest bardzo oczywiste, że lubi maksymalizować swój czas w siłowni poprzez włączenie wielu obwodów i supersetów.

Poniżej postaramy się umieścić te informacje razem, aby dać ci pomysł na to, co możesz zrobić na siłowni, aby pomóc poprawić swoją sylwetkę w ciągu najbliższych 12 tygodni.

Trening Zaca Efrona

Poniższa rutyna treningowa jest inspirowana sposobem trenowania Zaca Efrona oraz treściami w sieci na temat treningu Efrona.

Została ona jednak złożona z solidnych zasad treningowych i zawiera wiele przykładów supersetów, które może włączyć w konkretne dni treningowe.

Trening może być wykonywany przez 12 tygodni. Podczas tych 12 tygodni będziesz wykonywać treningi w trybie 3 dni na 1 dzień wolny, zaczynając od pierwszego treningu wymienionego po dniu odpoczynku. Taka częstotliwość treningów pomoże Ci zbudować beztłuszczową masę mięśniową.

Zachowaj stosunkowo krótkie okresy odpoczynku podczas każdego treningu. 45-60 sekund pomiędzy superseriami powinno wystarczyć.

Litery A lub B oznaczają, że ćwiczenie jest częścią pary, która tworzy superset i/lub obwód. Wykonaj wszystkie ćwiczenia z pary przed rozpoczęciem odpoczynku.

Po każdym treningu wykonaj 20 minut wybranego przez siebie cardio. Nie musi to być zbyt uciążliwe i powinno to być coś, co lubisz robić, bo to sprawi, że będziesz konsekwentny w jego wykonywaniu.

Dobór ciężaru będzie wysoce zindywidualizowany. Będziesz chciał wybrać ciężar, który będzie dla Ciebie wyzwaniem podczas obu ćwiczeń.

Plan treningowy Zaca Efrona: Plecy i Biceps

ĆwiczenieSeriePowtórzenia
A1. Podciąganie hantli38-12
A2. Wiosłowanie hantlami na jedno ramię38-12
B1. Podciąganie się38-12
B2. Wiosłowanie linką w pozycji siedzącej38-12
C1. Podciągnięcie łaty38-12
C2. Wiersz odwrócony38-12
D1. Podbródek38-12
D2. Drag Curl38-12

Plan treningowy Zaca Efrona: Nogi i core

ĆwiczenieSeriePowtórzenia
A1. Hack Squat38-12
A2. Przysiady z obciążeniem ciała38-12
B1. Leg Curl38-12
B2. Exercise Ball Leg Curl38-12
C1. Wyprowadzenie38-12 na każdą nogę
C2. Rumuńskie Podnoszenie Ciężarów (Romanian Deadlifts)38-12
D1. Podnoszenie łydek na siedząco38-12
D2. Podnoszenie łydek na stojąco38-12
E1. Usiądź515
E2. Oblique Crunch512-15
E3. Podnoszenie nóg w leżeniu515
E4. Deska5Do upadku

Plan treningowy Zaca Efrona: Klatka piersiowa, barki i ramiona

ĆwiczenieSeriePowtórzenia
A1. Prasa podłogowa z hantlami38-12
A2. Push Up38-12
B1. Incline Bench Press38-12
B2. Uniesienie boczne38-12
C1. Stojąca prasa na głowę38-12
C2. Rozciąganie taśmy38-12
D1. Maszyna Fly38-12
D2. Push Up38-12
E1. Triceps Dip38-12
E2. Hammer Curl38-12

Podsumowanie treningu Zaca Efrona

Diety i treningi celebrytów są bardzo zindywidualizowane. Żadne dwie osoby nie są takie same. Ścisłe podążanie za tym, co zadziałało u jednej osoby i próba naśladowania tego przez siebie może, ale nie musi prowadzić do osiągnięcia Twoich celów.

Zamiast tego weź to, co jest przydatne i zastosuj to we własnym stylu życia. Postrzegaj te ikoniczne wyglądy celebrytów jako motywację, a nie jako wskazówki.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące treningu inspirowanego Zac Efronem, nie krępuj się zostawić nam komentarz poniżej.

Leave A Reply