Pewnie zastanawiamy się, czy marsz na bieżni ma w ogóle sens. Jak sama nazwa wskazuje sprzęt ten służy raczej do biegania. Okazuje się jednak, że marsz także może dać dobre efekty. W dzisiejszym artykule powiemy więcej o tym, w jaki sposób przygotować swój trening.

Efekty marszu na bieżni

Okazuje się, że marsz na bieżni to tak samo dobre ćwiczenie jak każde inne. Ten sport pozwoli nam na całkiem szybkie zobaczenie efektów. Szczególnie w przypadku pośladków, łydek, ud, a także pleców czy brzucha.

Dzięki regularnym marszom możemy wyszczuplić znacząco ciało, poprawić kondycję i zrzucić zbędne kilogramy. Warto jednak zabrać ze sobą odpowiednie buty, które zapewnią wygodę i komfort chodzenia. Do tego jeszcze woda i można zaczynać.

A od czego warto zacząć? Jakiego typu marsz wybrać? O tym za chwilę.

Wolny czy szybki marsz?

Marsz i spacer są do siebie dosyć podobne. Jeśli będziemy chodzić przez godzinę po płaskim terenie możemy zrzucić nawet 300 kcal, a przy szybkim marszu – 600 kcal! I chociaż bieg da nam większe efekty, to więcej osób będzie w stanie codziennie przejść szybszym tempem godzinę niż przebiec.

Na początku warto zacząć od 45 minut szybkiego marszu. Najlepiej robić długie kroki, które mniej męczą, a przy tym są skuteczniejsze. Jeśli jednak poczujemy zmęczenie lub ból nóg, warto zwolnić, odpocząć i napić się wody.

Z czasem organizm zacznie przyzwyczajać się do nowego stylu i będzie umiał się regenerować. Konieczne jest to, by co drugi dzień robić sobie przerwę, dzięki czemu zauważymy efekty.

Marsz pod górkę

Można także zdecydować się na marsz pod górkę. Będzie to bardziej wymagające, dlatego lepiej nie decydować się na taki tryb na samym początku, gdyż możemy się zniechęcić do ćwiczeń.

Polecamy  Ten 20-minutowy trening jest idealny dla początkujących

Przez 15 minut spaceru spalimy nawet 90 kcal, co w ciągu godziny daje 360 kcal. Przy szybszym marszu efektu są oczywiście o wiele lepsze. Wiele zależy od naszej prędkości. Warto jednak zdecydować się na ten tryb, gdy zwykłe chodzenie po płaskim terenie przestaje być dla nas wyzwaniem.

Podsumowanie

Widzimy zatem, że marsz na bieżni jest wspaniałym sposobem na ciekawą i prostszą aktywność fizyczną, którą możemy wykonywać co drugi dzień. Warto na ten czas zaopatrzyć się w ulubioną muzykę lub audiobooka, dzięki czemu dodatkowo wykorzystamy czas.

Leave A Reply