Aloes jest sukulentem, który jest szeroko stosowany w produktach kosmetycznych posiada również właściwości przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne oraz zdolność do wspomagania leczenia właściwie wszystkiego, od zaparć po cukrzycę.

Roślina aloesu ma około 30 do 60 centymetrów wysokości z kolczastymi, gorzkimi liśćmi, które działają jako obrona, aby uniemożliwić zwierzętom i owadom żerowanie na roślinie. Liście zawierają półprzezroczysty, lepki i niezwykle gorzki żel, znany na całym świecie ze swoich niesamowitych właściwości leczniczych. Ten półprzezroczysty żel składa się w około 96% z wody, niektórych związków organicznych i nieorganicznych, rodzaju białka, które zawiera 18 z 20 aminokwasów występujących w organizmie, wreszcie witaminy A, B, C i E. 

Krem nawilżający do skóry.

Żel aloesowy jest doskonałym środkiem na wszelkiego rodzaju problemy skórne, szczególnie na suchą i spierzchniętą skórę. Wystarczy przeciąć liść rośliny i wydobyć żel, a następnie nałożyć go na skórę. Dużą ilość tego żelu można przechowywać w szklanym pojemniku i przechowywać w lodówce do tygodnia. Możesz też bez problemu zastosować mięsistą część wnętrza liścia bezpośrednio na skórę i włosy, aby je nawilżyć.

Do leczenia skaleczeń, ran, ukąszeń i oparzeń.

Użyj żelu aloesowego na oparzenia, skaleczenia, zadrapania lub ukąszenia owadów, aby uzyskać natychmiastową ulgę od bólu, swędzenia, pieczenia lub obrzęku. Przy takim leczeniu skóra szybko się goi i można zapobiec ewentualnym powikłaniom. Dzieje się tak dzięki antybakteryjnemu i przeciwdrobnoustrojowemu działaniu aloesu.

Jako filtr przeciwsłoneczny.

Jeśli spędzasz dzień na świeżym powietrzu i zapomniałeś zastosować krem z filtrem, możesz, zamiast niego użyć żelu aloesowego, aby zapobiec oparzeniom słonecznym. Związki zawarte w Aloe chronią skórę przed pochłanianiem szkodliwych promieni UVA i UVB. Równie dobrze w dni, kiedy mieliśmy zbyt dużą ekspozycję na słońce, można zastosować żel z wewnętrznej strony liścia, aby rozjaśnić przebarwienia, a także schłodzić skórę.

Jako środek przeczyszczający.

Możesz wziąć żel z aloesu, wyciskając go z odrobiną wody. Żel ten jest bez smaku, więc jeśli uznasz, że jest zbyt mdły, możesz przed spożyciem dodać odrobinę soku owocowego. Fani zielonych soków mogą również dodawać żel do smoothies zrobionych ze szpinaku, ogórka, wodorostów itp. Suszony żel lub sok z aloesu sporządzony w powyższy sposób przyjmowany doustnie może stymulować pracę jelit i może zapobiegać zaparciom.

Polecamy  Jak ćwiczenia mogą pomóc w zaburzeniu dwubiegunowym?

Antrachinony obecne w żelu działają jak środek przeczyszczający, ponieważ pobudzają pracę jelit. Aloes może być przyjmowany doustnie co noc, gdy cierpisz na twarde lub nieregularne stolce. Sok z aloesu to także silny antyoksydant, który leczy i chroni organizm, a także go odżywia. Kobiety w ciąży nie powinny przyjmować aloesu, ponieważ może on działać jako środek pobudzający macicę i może powodować jej skurcze.

Jako środek przeciwstarzeniowy.

Jednym z najlepszych zastosowań aloesu dla skóry jest jego działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Nałóż żel na twarz i szyję każdego wieczoru, aby rozjaśnić skórę i wyeliminować skazy skórne i zmarszczki. Możesz również wziąć go jak wyjaśniono powyżej, aby walczyć z oznakami starzenia. Jeśli wystąpią jakiekolwiek skutki uboczne, takie jak biegunka, to należy natychmiast przerwać stosowanie.

Jako maseczka do włosów.

Aloes  jest doskonałym środkiem do wykorzystania przy zapobieganiu wypadania włosów, łupieżowi i przedwczesnemu starzeniu się włosów. Zastosuj go jako taki lub wymieszaj z odrobiną oleju kokosowego, lub oliwy z oliwek każdego wieczoru, aby masować włosy i skórę głowy. Użyj tej maski do włosów raz w tygodniu na suchych włosach do głębokiego odżywiania, a także w celu zapobiegania innym problemom, takim jak łupież, wypadanie włosów itp.

Środek przeciwzapalny.

Wiele badań wykazało, że żel aloesowy ma działanie przeciwzapalne. U szczurów aloes zapewniał działanie podobne do aspiryny, zatrzymując ból i zmniejszając stan zapalny o prawie 48%.

Aktywność przeciwnowotworowa.

W badaniach przeprowadzonych na szczurach sprawdzono, że wyciągi z aloesu zapobiegają wiązaniu adduktów benzopirenu, które są rakotwórcze. Teraz inne badania sugerują możliwą rolę aloesu w hamowaniu rozwoju nowotworów.

W celu leczenia popękanych stóp.

Żel aloesowy może również leczyć popękane stopy. Nałóż żel na pięty i przykryj je skarpetkami. Pozostaw żel na noc, a rano obudzisz się z miękkimi stopami.

W leczeniu infekcji oczu i uszu.

Aloes może być stosowany w leczeniu infekcji oczu, takich jak styki i czyraki na powiekach, a także infekcje oczu. Można również wymieszać jego żel z odrobiną ciepłej oliwy z oliwek i dodać mieszaninę wewnątrz uszu podczas leczenia infekcji ucha.

Przy leczeniu suchego nosa.

Wymieszaj żel z olejkiem migdałowym lub użyj go tak jak jest wewnątrz nosa, aby zapobiec suchości i krwawieniom z nosa.

W leczeniu pęcherzy w jamie ustnej.

Żel aloesowy jest domowym środkiem do leczenia zimnych owrzodzeń i pęcherzyków w ustach ze względu na swoje właściwości antyseptyczne i antybakteryjne, które pomogą przyspieszyć zniknięcie zimnych owrzodzeń i pozbyć się ich w krótkim czasie.

Leave A Reply