Ból dolnej części pleców jest dość powszechnym problemem zdrowotnym, ponieważ może go powodować wiele czynników.

W niektórych przypadkach może być objawem choroby, takiej jak kamica nerkowa lub ostre zapalenie trzustki. Innym razem jest to po prostu efekt uboczny siedzącego trybu życia lub powtarzających się ruchów.

Chociaż rozciąganie nie jest lekarstwem na wszystkie bóle dolnej części pleców, w wielu przypadkach może przynieść ulgę. Jeśli żyjesz z lekkim dyskomfortem lub sztywnością, te siedem ćwiczeń może pomóc zmniejszyć ból i wzmocnić mięśnie w dolnej części pleców.

Po pierwsze, kilka szybkich wskazówek

Rozciągaj dolną część pleców z zachowaniem bezpieczeństwa i ostrożności. Zachowaj szczególną delikatność i ostrożność, jeśli masz jakiekolwiek urazy lub problemy zdrowotne. Najlepiej jest najpierw porozmawiać z lekarzem przed rozpoczęciem jakichkolwiek nowych rodzajów ćwiczeń.

Możesz wykonywać te rozciągania raz lub dwa razy dziennie. Ale jeśli ból wydaje się pogarszać, lub czujesz się bardzo obolały, weź dzień wolny od rozciągania.

Podczas wykonywania tych ćwiczeń nie spiesz się i zwracaj uwagę na swój oddech. Użyj oddechu jako przewodnika, aby upewnić się, że nie przeciążasz się lub nie przesadzasz. Powinieneś być w stanie oddychać wygodnie i płynnie w każdej pozycji lub rozciągnięciu.

Balasana (pozycja dziecka)

Ta tradycyjna pozycja jogi delikatnie rozciąga mięśnie pośladków, uda i prostowniki kręgosłupa. Pomaga złagodzić ból i napięcie wzdłuż kręgosłupa, szyi i ramion.

Jego relaksujący wpływ na ciało pomaga również rozluźnić napięte mięśnie dolnej części pleców, promując giętkość i krążenie krwi wzdłuż kręgosłupa.

HalfImmenseAnchovy size restricted

Przyciąganie kolan do klatki piersiowej

To rozciąganie rozluźnia biodra, uda i pośladki, jednocześnie sprzyjając ogólnemu rozluźnieniu.

Polecamy  Sylwetka w kształcie V - jak ją osiągnąć i gotowy plan treningowy
BewitchedWellinformedDuckling size restricted

Rozciąganie mięśnia gruszkowatego

To rozciąganie działa na mięsień gruszkowaty, który znajduje się głęboko w pośladkach. Rozciąganie tego mięśnia może pomóc złagodzić ból i napięcie w pośladkach i dolnej części pleców.

NegligibleJointGlobefish size restricted

Skręt kręgosłupa w pozycji siedzącej

Ten klasyczny skręt rozciąga biodra, pośladki i plecy. Zwiększa mobilność w kręgosłupie i rozciąga mięśnie brzucha, ramion i szyi. Nacisk tego ćwiczenia stymuluje również Twoje organy wewnętrzne.

FearlessUnimportantGoldeneye size restricted

Kot-Krowa

Cat-Cow to świetny sposób na rozbudzenie kręgosłupa, a jednocześnie rozciągnięcie ramion, szyi i klatki piersiowej.

ShimmeringVainBee size restricted

Pompki sfinksa

Pompki sfinksa to delikatne wygięcie do tyłu, które pozwala być zarówno aktywnym, jak i zrelaksowanym. Ten dziecięcy wygibaniec rozciąga i wzmacnia Twój kręgosłup, pośladki i klatkę piersiową.

HL 01.01.SphinxPose 2

Podsumowanie

Dolna część pleców jest wykorzystywana do wielu rzeczy, od chodzenia i biegania po zwykłe poranne wstawanie z łóżka. Regularne rozciąganie to świetny sposób na uzyskanie i utrzymanie elastyczności, rozluźnienie napięcia i pomoc w budowaniu siły.

Leave A Reply